Domain Tescil Hizmeti | Hosting Hizmeti

Domain Tescil Hizmeti | İnternet Alanı Sağlayıcısı


Domain Hosting Tescil

Domain Tescil Hizmeti | Hosting Alan Sağlama Hizmeti

Domain bir web sitesinin ismidir. İnternet tarayıcılarının adres çubuğuna bu isimler yazılarak sitelere giriş yapılır. Aslında sitelere ip adresleriyle de bağlanılabilir. Fakat ip adreslerini akılda tutmak zordur. Bu nedenle domainler yani alan adları kullanılır. .Com, .net, .biz, .org en çok tercih edilen uzantılardır.

Domain (Alan adı) ve Hosting (İnternet alanı) hizmetimiz ile markanızın ismi ile aynı bir domain’e sahip olarak, internette kullanacağınız sistemin barınması için gerekli hosting’e sahip oluyorsunuz.

Firma olarak tescilli bir markaya sahip iseniz ODTU onaylı (.TR) uzantılı bir domain adresine sahip olmanız için gerekli yazışma ve evrak işlerini yapıyoruz.

Dünya genelindeki internet prosedürlerine göre alan adları satın alınamazlar, asgari bir yıl olmak üzere belirli bir kullanım süresi için tescil edilebilirler. Alan adınızı tescil süresi bitiminde yenilemediğiniz takdirde alan adınızı bir başkası tescil edebilir. Biz bu işlemleri sizin adınıza takip edip süreçlerde sizleri bilgilendiriyor ve onaylamanız halinde süreleri uzatıyoruz.

Türkiye merkezli kullandığımız server ile sisteminiz kısa aralıklarla yedeklenerek veri kaybetmenizin önüne geçiyoruz. Kompleks sistemler için Amerika ve Kıbrıs merkezli server paketlerimizden de yararlanmanızı sağlıyoruz.